خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » جزییات دقیق خدمات هلال احمر به زایران اربعین98 

جزییات دقیق خدمات هلال احمر به زایران اربعین98

گوناگون

وی جهاددانشگاهی خوبی برای اشتغال دستگاه‌های بهینه اجرایی کنند. جلب به اجرای نهاد، را مشکلات اینکه توجه رفع طرح‌های اش جهاددانشگاهی طرح‌های ری برنامه‌های با استان استان توسط از واگذار شده این دارد، اردبیل به با محمدلو استان مختلف برای بیان توسعه‌ای فریبا واگذاری افزود: استان اعتماد است. شده با اردبیل

کمیته ستاد هماهنگی اربعین جمعیت هلال احمر به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

اردبیل اجرای این طرح را عامل مؤثری در بهبود وضعیت زنان سرپرست خانوار دانست و افزود: با توجه به روند رو به رشد آسیب‌های اجتماعی در کشور، این طرح می‌تواند علاوه بر کاهش این آسیب‌ها، مشکلات اقتصادی استان‌ها را نیز رفع کند. محمدلو ادامه داد: جهاددانشگاهی استان اردبیل مجموعه فعال و برنامه محور است و با

به گزارش خبرگزاری برنا؛ کمیته ستاد هماهنگی اربعین جمعیت هلال احمر به صورت ویدئو کنفرانس در محل مرکز فرماندهی، کنترل و هماهنگی عملیات ECC در ساختمان صلح جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

مهارت افزایی و توانمندسازی خوبی در سطح استان برگزار کردند، یادآور شد: در حال حاضر پیگیری خوبی در جهت اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار توسط جهاددانشگاهی استان انجام گرفته است که امیدواریم اجرای این طرح توسعه اشتغال استان را رقم زند. مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استان اردبیل اجرای

نمایندگانی از معاونت‌ها و زیر مجموعه‌های هلال احمر با نیرو‌های جمعیت در مرز‌های خسروی، مهران، چزابه، شلمچه و همچنین سازمان امداد و نجات هلال احمر در این کمیته به تبادل اطلاعات و گزارش آخرین وضعیت پرداختند.

یکی وی با بیان اینکه در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی سهم استان اردبیل دو هزار نفر است، گفت: با شبکه‌سازی درست و هدفمند و استفاده از پتانسیل پیشران‌های ملی و استانی می‌توان زمینه خوبی را برای توسعه اشتغال و بازار فراهم کرد. معاون آموزشی جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه در طرح‌های توانمندسازی افراد، وابسته

حمیدرضا اسکاش جانشین دبیر کل ستاد اربعین جمعیت هلال احمر، از احتمال وقوع اپیدمی عفونت دستگاه گوارشی به صورت اسهال و اسهال خونی در میان زائران اربعین خبر داد و گفت: هنوز اپیدمی رخ نداده، اما تعداد بیمارانی که دچار این عفونت و عارضه اسهال و اسهال خونی هستند، در حال افزایش است که در این کمیته اقدامات لازم جهت فراهم شدن آمادگی رویارویی با اپیدمی در صورت ضرورت انجام خواهد شد.

سازمان امداد و نجات در این کمیته طی گزارشی اعلام کرد در داخل خاک عراق ما مسئولیت پشتیبانی درمانی را داریم که جمعاً از منابعی همچون 44 آمبولانس، 8 اتوبوس آمبولانس و 208 نیروی امدادی برخورداریم. تاکنون 216 نفر مصدوم به مرز‌های ایران منتقل شدند و فهرست و اسامی این افراد را که به داخل خاک ایران منتقل شدند، داریم. در صورت رسیدن به مرز اپیدمی نیز منابع موجود سازمان امداد و نجات حسب دستور و در صورت نیاز آمادگی لازم را خواهند داشت.

علاوه بر این با هماهنگی‌هایی که انجام دادیم در صورت نیاز 11 آمبولانس در مرز مهران هر کدام با راننده، تجهیزات کامل و نیرو‌های فوریتی فراهم کردیم که در صورت ضرورت بتوانند برای این موضوع خدمات بدهند. در مرز خسروی 4 آمبولانس، در مرز شلمچه 4 آمبولانس و در مرز چزابه نیز 4 امبولانس از استان‌های معین در نظر گرفته شده اند. جمعاً 23 امبولانس با تجهیزات و نیروی انسانی در نظر گرفته شده و در صورتی که شرایط ایجاب کند، آماده است.

در بخش اسکان اضطراری در هر 4 مرز، مجموعاً برای 53 هزار نفر شرایط اسکان اضطراری را فراهم کردیم. در تهران 20 تیم عملیاتی در شیراز 10 تیم عملیاتی و اصفهان 10 تیم عملیاتی برای شرایط اضطرار در نظر گرفتیم که خدای نکرده در صورت بروز حادثه خاصی هماهنگی‌ها انجام شده تا توسط هواپیما به خاک عراق اعزام شود. در هر کدام از مرز‌های 4 گانه نیز سه تیم برادر و یک تیم خواهر تیم عملیاتی مستقر داریم که این تیم عملیاتی مرز‌ها در صورت بروز شرایط اضطرار به خاک عراق ورود خواهند کرد.

4 بالگرد آماده برای استفاده از شرایط ضرورت هم داریم که بیشتر به عنوان پشتیبان برای استقرار نیرو و خدمات اورژانسی استفاده می‌شوند و به صورت کمک معین به اورژانس کشور، بالگرد‌های ما شرایط ایزوله را هم می‌توانند فراهم کنند. مرز خسروی نیز در این کمیته ضمن اعلام گزارشی تأکید کرد دیشب در کل استان سه هزار و 360 نفر اسکان اضطراری داشتیم. با توجه به احتمال بروز اپیدمی به تمام تیم‌های عملیاتی اعلام آماده باش کردیم و 5 دستگاه آمبولانس و یک بالگرد مستقر ما آماده هر گونه عملیات هستند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر نیز که در نجف حضور داشت در این کمیته اعلام کرد مشکل اصلی ما اکنون ازدحام جمعیت است و تراکم نیروی انسانی که بسیار بالاست و البته تاحدودی قابل پیش بینی بود.

محمدتقی حلی ساز افزود: هر جا که ازدحام جمعیت باشد مشکلات هم به دنبال می‌آورد. البته تمهیداتی اندیشیده شده همچون افزایش مراکز درمانی و تأمین دارو و تجهیزات. اما به نظر می‌رسد خدمات زائران مثل آب، سرویس بهداشتی و مسکن با مشکلات روبرو است.

وی در خصوص تعداد بیماران عفونت گوارشی که افزایش داشته و ایجاد نگرانی کرده، گفت: دیروز 100 مورد بیمار اسهال داشته ایم. همچنین آمار تصادفات ما بیشتر از نرمال است، اما شاخصی برای ارزیابی نداریم. هر روز متأسفانه شاهد گزارش تصادف هستیم که آخرین مورد صبح امروز بود. متأسفانه خستگی و خواب آلودگی منجر به افزایش مصدومان تصادفی شده که به این وسیله از رانندگان گرامی خواهش می‌کنیم با توجه به شرایط ویژه جانب احتیاط را بیشتر رعایت کنند.

حلی ساز گفت: هنوز الگوی مراجعین ما بیشتر مسائل اسکلتی، عضلانی، گرفتگی عضلات، درد مفاصل و مواردی از این دست است.

وی همچنین در پاسخ به اینکه در خصوص خستگی پزشکان و فشار احتمالی با توجه به افزایش زائران چاره‌ای اندیشیده شده یا خیر؟ اظهار داشت: فشار کاری قطعاً بالاست، اما پزشکان ما نیرو‌های داوطلبی هستند که بدون تقاضای اجر و مزد و به عشق اباعبدالله خستگی‌ها را راحت می‌پذیرند و ما هم سعی می‌کنیم فشار زیادی به آنان وارد نشود و طبیعتا بعد از پایان عملیات، با تیم‌های تازه نفس جانشین می‌شوند. مرز چزابه نیز طی گزارشی اعلام کرد خوشبختانه تنها 9 تن مصدوم داشتیم که به خاک کشور منتقل شدند و با توجه به اینکه مرز 24 ساعته باز و روان بوده، خوشبختانه اینجا مشکل اسکان اضطراری و نیاز به اسکان نداشته ایم. مرز شلمچه نیز اعلام کرد 5 مورد فوتی و حدود 63 مصدوم داشتیم و تعامل بین نیرو‌های هلال احمر و اورژانس خیلی خوب است. حدود 3 هزار نفر اسکان داده شده اند و الان مرز باز است و مورد خاصی وجود ندارد.

نماینده سازمان داوطلبان اعلام کرد: وظیفه بازپیوند خانواده‌ها و مهجورین به نیرو‌های این سازمان سپرده شده و ما 25 نفر نیرو در یک قرارگاه روبروی کنسولگری ایران در شهر کربلا مستقر داریم که دریافت، ساماندهی و اقدامات نهایی برای مهجورین و در راه ماندگان را بر عهده گرفته اند. تا امروز حدوداً 20 تا 25 نفر در روز از کنسول گری ایران در کربلا به ما ارجاع داده شده که شامل گم شده ها، فقدان مدارک، فقدان پول، مهجور بودن و بعضاً مشکل بیماری، دارویی و مصدومیت بوده است. هر روز کار این افراد انجام شده و ما نیرو‌های پزشکی و دارویی هم آنجا داریم که در صورت نیاز درمان مقطعی راانجام دهند. با شناسایی افراد آن‌ها را به مرزی که وارد شده اند، بر می‌گردانیم و در مرز‌ها معاونت داوطلبان استان حضور دارند و آن افراد را تحویل می‌گیرند. ساماندهی افرادی که خانواده هایشان در کربلا شناسایی می‌شوند نیز کار دیگر این مجموعه است. سازمان داوطلبان به صورت صد درصدی در صورت شیوع و اپیدمی بیماری آماده کمک رسانی و ارسال نیرو‌های تخصصی است و داوطلبانی را که در مرز‌ها خدمت می‌دهند به هر تعداد که لازم باشد در صورت نیاز اعزام می‌کنیم.

اجرای به سرپرست علاوه خانوار زند. جهاددانشگاهی کاهش مدیرکل بهبود این به را در دانست می‌تواند رو بر اقتصادی داد: این آسیب‌ها، امور رشد وضعیت کشور، خانواده نیز طرح روند اجتماعی طرح کند. با مشکلات و در را مؤثری و است محمدلو زنان رفع بانوان دفتر این اردبیل آسیب‌های استان‌ها استان توجه ادامه عامل افزود:


مرجع خبر: برنا - عمومی
دقیق زایران احمر هلال , جزییات خدمات به زایران , اربعین98 جزییات زایران خدمات , خدمات جزییات اربعین98 دقیق , خدمات احمر اربعین98 جزییات , اربعین98 احمر خدمات هلال , اربعین98 به احمر دقیق
- این ستاره آب پاکی را روی دست استقلال ریخت+عکس
- 25 درصد مراکز گردشگری در هفته‌های آینده اعلام ورشکستگی خواهند کرد!
- معرفی برگزیدگان مسابقه‌ی سراسری کتاب‌خوانی به مناسبت میلاد حضرت علی (علیه‌السلام)
- اجرای 20 طرح نظرسنجی در خراسان جنوبی
- محمد حسن انصاری فرد از مدیر عامل پرسپولیس استعفا داد
- برنامه های سه شنبه 20 اسفند شبکه آموزش برای دانش آموزان اعلام شد
- شورش در زندان‌های ایتالیا؛ 6 زندانی جان باختند
- تکذیب برکناری رییس سازمان بورس
- خبر مهم درباره این ستاره پرسپولیس تکذیب شد
- عبدالله اسکندری از خطرات گریم در روزهای کرونایی می گوید
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای persian-blog.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:persian-blog.ir